TARİHÇE

Hazar Grup, 80’li yılların sonunda İstanbul Taksim’de kurulmuştur. Grup, yıllar içinde, farklı sektörlerde yaptığı başarılı projeler ve bünyesine kattığı yeni firmalarla büyümüştür.
Hazar Grup, lokomotif sektörleri İnşaat ve Taahhüt başta olmak üzere, özellikle Azerbaycan ve Türkiye pazarında, mühendislik projeleri, endüstriyel ekipman distribütörlükleri ve çeşitli telekomünikasyon ürünlerin de satış ve pazarlamasında ihtisaslaşmıştır.
Grubun faaliyet gösterdiği farklı sektör ve işlerindeki ortak payda, iyi mühendislik, iş ahlakı ve erdemli iş yürütme prensipleridir.
Hazar Grup, 30 yılı aşkın süredir, hizmet verdiği tüm alanlarda, mümkün olanın en iyisini yapmayı, bunun için gerekli tüm insan ve ekipman kaynağını sağlamayı, vicdanlı ve adaletli bir anlayışla işlerini yürütmeyi ilke edinmiştir. Bunu yaparken de, müşterileri ve tedarikçileri başta olmak üzere, çalışanları ve diğer tüm paydaşları ile beraber büyümeyi, ülkemiz adına, ihracat ve istihdamı arttırarak milli sermayeye katkı sağlamayı amaçlamıştır.